Naučte se angličtinu díky soukromé výuce

Jazykové kurzy běžně probíhají ve skupině hned několika studentů. Mnoha žákům může tento styl vyhovovat. Pokud jste ovšem žádný pokrok ve své výuce nezaznamenali, je možná na čase zkusit něco jiného. Zaměřte se na svoji angličtinu pořádně se soukromou výukou.

Ideální pro časově zaneprázdněné

Soukromá výuka jazyků má hned několik odlišností od běžných docházkových kurzů. Předně je systém výuky ušitý jednotlivým studentům na míru. Ideální je tak pro časově zaneprázdněné žáky a ty, kteří mají specifické požadavky. Ať už se jedná o manažery, studenty nebo třeba maminky na mateřské dovolené.

V jazykových školách do docházkových kurzů nastupuje větší nebo menší skupina studentů. Lektor se věnuje skupině a nemá tolik prostoru komunikovat s každým žákem jednotlivě. Pokud studenta zajímá něco mimo výuku, nebo potřebuje nějaký jev více vysvětlit, většinou nebývá čas a možnost se tomu dále věnovat. Při soukromých lekcích se tempo stanovuje podle aktuální situace.

Docházkové kurzy nejčastěji probíhají v budově jazykových škol. Prostředí učebny nemusí být pro každého stimulující k výuce. Naopak ho může stísněný neznámý prostor ve výuce brzdit. Soukromá výuka může probíhat kdekoli po domluvě žáka a lektora. Není problém se domluvit na konverzační hodině v kavárně u příjemného posezení, doma při chvilce volna nebo v polední pauze v práci.

Nevýhody individuálního studia

Soukromé lekce mají i několik nevýhod. Mezi ty základní, které mnoho studentů odradí hned na začátku, patří vyšší cena. Lektor se věnuje pouze jednomu studentovi, lekce jsou opravdu intenzivní a to se v ceně odrazí.

Kolektivní lekce preferují soutěživí studenti. Pokud je žák s lektorem sám, nikdo další není rychlejší, neví hned nové slovíčko nebo neudělal lépe úkol. Kolektivní atmosféra i ty méně průbojné studenty žene dál a nutí je snažit se. Zároveň se žáci učí sami od sebe, při odpovědích, dotazech, konverzaci a dělání gramatických cvičení.

Kde hledat kvalitní kurzy

Při individuální výuce hraje lektor důležitou roli. Než do kurzu nastoupíte, projděte si více nabídek jednotlivých jazykových škol a poznejte blíže jednotlivé lektory. Ideální počet oslovených škol je šest až deset. Pokud byste rádi soukromé lekce a chcete cenu snížit, požádejte jazykovou školu o nalezení spolužáka. Snížíte tím cenu, ale zároveň zachováte individuálnější ráz výuky. Ucelenou nabídku zobrazující prověřené jazykové školy, které nabízí individuální jazykové kurzy, naleznete na portálu Jazykovky.cz.